https://www.caomegawatches.com/ cdomegawatches.com https://www.cnomegawatches.com https://www.goomegawatches.com hkomegawatches.com replica omega replica omega watches replica bell and ross businessbellross travelbellross.com bell and ross replica watches replica bell and ross replica bell and ross watch bell and ross replica watches https://www.healthbellross.com/
ایرلاین ها

در استفاده ۶۰ درصدی از ظرفیت هواپیماها تجدید نظر شود

دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی ایران خواستار تجدید نظر وزارت بهداشت در اجرای محدودیت ۶۰ درصدی استفاده از ظرفیت هواپیماهای داخلی شد و افزود: اکنون شرکت‌های هواپیمای خارجی که از ایران عبور می‌کنند شامل این طرح نمی‌شوند.
مقصود اسعدی سامانی، در گفت‌‌‌و‌‌گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، با اشاره به دستورالعمل وزارت بهداشت مبنی بر الزام شرکت‌های هواپیمایی جهت استفاده از ۶۰ درصد از ظرفیت هواپیماهای خود، عنوان کرد : به رقم اینکه ایرلاین‌های ایرانی موظف به رعایت این دستورالعمل هستند؛ اما نرخ بلیت‌ها تغییر نخواهد نکرد و بلیت‌ها همچنان با نرخ قبلی به فروش می‌رسند .
وی با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی در دنیا، محدودیتی برای پذیرش مسافر در هواپیماهای‌ خود ندارند، افزود: هیچگونه استانداردی جهت کاهش ظرفیت هواپیما در دنیا وجود ندارد. تنها در کشور‌مان، به دلیل پروتکلی که وزارت بهداشت تکلیف کرده است، این محدودیت اجرا می‌شود.
اسعدی سامانی تاکید کرد: اکنون شرکت‌های هواپیمای خارجی که از ایران عبور می‌کنند شامل این طرح نمی‌شوند .
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: در شرایط فعلی، شرکت‌های هواپیمایی افزایش نرخی نخواهند داشت و چنانچه دولت بتواند تسهیلاتی را در اختیار این شرکت‌ها قرار دهد و هزینه آن‌ها را جبران کند، نرخ‌ها به همین صورت باقی خواهند ماند، در غیر این صورت ایرلاین ها مجبور به افزایش قیمت خواهند شد.
وی با یادآوری از اینکه تاکنون هیچ شرکت هواپیمایی بلیت های کلاس اکونومی‌اش را بالاتر از نرخ تعیین شده اعلام نکرده است، گفت: افزایش نرخ بلیت، صرفا در کلاس‌های بیزینس به دلیل خدماتی که ارایه می‌دهند رخ داده است. اما در کلاس‌هاس اکونومی، شرکت‌های هواپیمایی موظف به ارایه بلیت در دامنه نرخ تعیین شده هستند.
اسعدی سامانی بر ضرورت تغییر نرخ بلیت سفرهای هوایی تاکید کرد و گفت: با این نرخ تعیین شده، شرکت‌های هواپیمایی فقط می‌توانند هزینه کارکنان خود را تامین کنند و در نتیجه امکان جایگزینی تجهیزات و امکانات خود را برای پایداری در این صنعت ندارند.
وی با انتقاد از رویکرد وزارت بهداشت در کاهش ظرفیت هواپیماهای کشور، اظهار کرد: مطابق آمار از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون مسافر هوایی در جهان، تاکنون فقط ۴۴ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند. یعنی از هر ۲۷ میلیون مسافر هوایی، فقط یک نفر به کرونا مبتلا شده است. با توجه به این موضوع، شرکت‌های هواپیمایی کشور منتظر تجدید نظر وزارت بهداشت در زمینه محدودیت‌های هوایی هستند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن