https://www.caomegawatches.com/ cdomegawatches.com https://www.cnomegawatches.com https://www.goomegawatches.com hkomegawatches.com replica omega replica omega watches replica bell and ross businessbellross travelbellross.com bell and ross replica watches replica bell and ross replica bell and ross watch bell and ross replica watches https://www.healthbellross.com/
گزارش ها

نقش مسیرهای هوایی در پیوند اعضا

استادیارهای دانشگاه جان هاپکینز و دانشگاه تگزاس دیروز گرد هم آمدند تا در باره اهمیت صنعت هواپیمایی و بهبود آن در روند حمل و نقل اعضای بدن برای پیوند صحبت کنند.
بیماری همه گیر کووید-۱۹ صنعت هواپیمایی را فلج کرده است. تعداد مسافران بیش از دو سوم نسبت به سال گذشته کاهش یافته است و شرکت های هواپیمایی بسیاری از پروازها را لغو کرده اند.
این امر برای مسافران ناامیدکننده است ، اما برای بیماران در لیست انتظار پیوند اعضا ، از دست دادن پروازها می تواند به قیمت از دست دادن کلیه یا قلب نجات دهنده باشد .
تحقیقات این گروه نشان می دهد که باز بودن هر مسیر پروازی در ایالات متحده برای پیوند اعضا بسیار ارزشمند است . آنها اظهار دارند که دولت و متخصصان بازرگانی باید اهیمت این موضوع را بیش از پیش درک کنند و تاثیرات ضعف در شبکه هواپیمایی را تحلیل کنند .
در سال ۲۰۱۹ تقریباً ۴۰ هزار پیوند در ایالات متحده انجام شد و با این وجود بیش از ۱۰۰هزار بیمار در لیست انتظار برای پیوند قرار دارند و البته هر روز ۱۸ نفر در انتظار عضو می میرند.
پیوند اعضا عملی حساس به زمان است. زمان بین برداشت اندام و پیوند آن تأثیر بسزایی در موفقیت یا از دست رفتن عضو دارد . برای مثال برای پیوند کلیه از اهدا کننده فوت شده ، حداکثر زمان مجاز بین ۲۴ تا ۳۶ ساعت است.
هر ساله فقط حدود ۱۴۰۰ کلیه در مناطق مختلف ایالات متحده با پروازهای مسافری حمل می شود . ایرلاین ها در حال یک مسابقه شبانه روزی هستند. به همین دلیل لغو مسیرهای پروازی آسیب جدی به بیماران منتظر عضو می زند .
یک تحلیل تازه نشان می دهد که در طی همه گیری کووید-۱۹ ، پروازهای عادی که برای حمل اندام های اهدا کننده در مسافت های طولانی مورد استفاده قرار می گیرند ، ۶۵ درصد کاهش یافته و زمان انتظار بین پروازها از ۱٫۵ ساعت به ۵ ساعت افزایش یافته است.
در حملات ۱۱ سپتامبر نیز چنین اختلالی در صنعت هواپیمایی ایالات متحده اتفاق افتاد و تقاضا برای سفرهای هوایی در پی این حملات بیش از ۳۰ درصد کاهش یافت و تقریباً چهار سال طول کشید تا ظرفیت دوباره به سطح قبل از ۱۱ سپتامبر بازگشت. چنین روند کندی ، تأثیر قابل توجه ای بر حمل و نقل هوایی پیوند اعضا دارد.
سخنگوی این میزگرد گفت : با استفاده از داده های وزارت حمل و نقل ایالات متحده ، ما تمام مسیرهای هواپیمایی بین سالهای ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۷ را ردیابی کردیم و تمرکز خود را روی دو فرودگاه با ۸۰۰ مایل فاصله متمرکز کردیم. بین سالهای ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۵ ما ۱۸ مسیر هواپیمایی جدید به فرودگاههایی دیدیم که قبلاً هیچ پرواز مستقیمی نداشتند. این مسیرهای جدید بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۷ بیش از ۴۱ فرودگاه دیگر را پوشش داده بود .
بر اساس اعلام انجمن پیوند اعضا ، در طول دوره مطالعه ما ، ۲۸۸۲۲ کلیه در مناطق جغرافیایی به اشتراک گذاشته شده است. ما دریافتیم که هر مسیر هواپیمایی جدید منجر به افزایش ۷٫۳ درصدی تعداد کلیه هایی است که به مراکز پیوند در مناطق مختلف ایالات متحده ارسال می شوند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن