https://www.caomegawatches.com/ cdomegawatches.com https://www.cnomegawatches.com https://www.goomegawatches.com hkomegawatches.com replica omega replica omega watches replica bell and ross businessbellross travelbellross.com bell and ross replica watches replica bell and ross replica bell and ross watch bell and ross replica watches https://www.healthbellross.com/
هواپیماها

چرا بوئینگ از ۷۳۷ مکس دل نمی کند ؟

بوئینگ ۷۳۷ در اواسط دهه ۶۰ طراحی شد . از آن زمان تا کنون خیلی چیزها تغییر کرده است . این هواپیمای پرفروش، چهار نسل و دوازده مدل را تجربه کرده اما ساختار اولیه آن ثابت مانده است . بوئینگ همچنان زیر فشار مشکلات بوئینگ ۷۳۷ مکس است ولی چرا از آن دل نمی کند ؟
طراحی اولیه بوئینگ ۷۳۷ در سال ۱۹۶۷ و با هدف تولید یک هواپیمای منطقه ای با ۱۰۰ صندلی و برد ۲۸۵۰ کیلومتر انجام شد اما با گذشت زمان بوئینگ ۷۳۷ بارها کشیده تر و پرقدرت تر شد تا در دهه ۹۰ بوئینگ ۷۳۷ ان.جی با ۲۰۰ صندلی و برد ۵۰۰۰ کیلومتر به بازار آمد .
بین دهه ۹۰ و ۲۰۰۰ پروژه یلوستون به میدان آمد ، طرح بلند پروازانه بوئینگ برای تعمیرات اساسی کل مجموعه خود با سه مدل هواپیما که با جدیدترین فناوری های موجود انجام پذیر است ولی سوانح بوئینگ ۷۳۷ مکس و مشکلات بوئینگ ۷۸۷ در این روزها این پروژه را تحت تاثیر قرار داد و از زمان بندی اولیه اش دور کرد .
بوئینگ برای سایز متوسط خود به دنبال طراحی جدیدی است که به احتمال ۷۹۷ نامیده می شود . این هواپیمای متوسط در کنار ۷۳۷ برد کوتاه و ۷۷۷ برد بلند ، بوئینگ را به آرزویش می رساند . اگرچه برخی کارشناسان معتقدند که باید ۷۹۷ جایگزین ۷۳۷ شود تا این بدنامی به تاریخ بپیوندد ولی بوئینگ امید به بازگشت ۷۳۷ مکس دارد .
حذف یک خط تولید موفق مانند بوئینگ ۷۳۷ به حرف ساده است ولی در عمل هزینه های زیادی دارد که در حال حاضر برای بوئینگ امکان پذیر نیست . مدیران بوئینگ انتظار داشتند که با تحویل درخواست های ۷۳۷ مکس ، بودجه لازم برای شروع پروژه بوئینگ ۷۹۷ را به دست آورند ولی با بازار فعلی این امکان تا ۲۰۳۰ ممکن نخواهد بود .
یکی دیگر از دلایلی که بوئینگ به جای جایگزینی ۷۳۷ به روزرسانی آن را انتخاب کرد ، سهولت صدور گواهینامه و آموزش خلبانان بود. بی شک یک هواپیمای جدید در آسمان به معنای قبول ریسک جدید و آموزش خلبانان بی تجربه است .
چالش بوئینگ با ایرباس برای انحصار زدایی آن از بازار پس از بحران و ورود تولیدکنندگان جدید به بازار رقابت نیز از دیگر مشکلاتی است که بوئینگ درگیر آن است .

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن