ایرلاین ها

خاورمیانه و آفریقا خسته ترین خلبانان جهان را دارند

در گزارش The Pilot Survey 2021 آمده است: عدم امنیت شغلی می تواند در آینده باعث کمبود خلبان شود
بر اساس این گزارش و با رسیدن نرخ بیکاری خلبانها به ۳۰ درصد ، خلبانانی که برای خطوط هوایی خاورمیانه و آفریقا پرواز می کنند بالاترین سطح استرس را در صنعت دارند و از ناامیدترین خدمه در جهان هستند.
بحران کرونا باعث رکود در بازارهای هواپیمایی شده و هزاران خلبان شغل خود را از دست داده اند. در حالی که بسیاری از کسانی که موقعیت خود را حفظ کرده اند مجبورند در شرایط بدتر و با پرداخت حقوق کمتر کار کنند.
خلبانان در خاورمیانه و آفریقا (۸۵ درصد) نگران امنیت شغلی خود هستند. در این گزارش آمده ، عواملی مانند از دست دادن شغل همکاران و سقوط شرکت های هواپیمایی بر احساسات خلبانها به ویژه خلبانان جوان تأثیر بیشتری داشته است.
مارک چارمن یکی از کارشناسان این گزارش در این رابطه گفت : اگرچه در حال حاضر کاهش تعداد خلبانان تاثیری فوری بر عملکرد شرکت های هواپیمایی نداشته ولی ما پیش بینی می کنیم که اگر این کاهش ادامه یابد ، تیم های جذب خلبان زمان سختی را پیش رو خواهند داشت.
براساس این گزارش ، حدود یک سوم خلبانان اکنون بیکار هستند. بررسی سال گذشته نشان داد که تقاضا برای خلبانان ، به ویژه در بازارهای در حال رشد مانند خاورمیانه کاهش بیشتری داشته است .
در این گزارش از ۲۶۰۰ خلبان نظرسنجی شد که ۲۰ درصد آنها در خاورمیانه پرواز می کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *