ایرلاین ها

هشدار برای خرید بلیت‌هایی که پروازی برای آن وجود ندارد

مقصود اسعدی سامانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره فروش بلیت بدون پرواز توسط برخی از سایت‌ها اظهار داشت: گزارش‌هایی مبنی بر فراوانی این موضوع دریافت نکرده‌ایم اما به هر حال اتفاق افتاده و هر زمانی ممکن است از سوی سایت‌های غیرمجاز این تخلف انجام شود.
وی ادامه داد: متاسفانه برخی از سایت‌های اینترنتی اقدام به فروش بلیت جعلی کرده‌اند به این معنا که بلیت‌هایی به فروش رسیده که اساسا پروازی برای آن وجود نداشته و خریدار وقتی به فرودگاه مراجعه کرده متوجه این موضوع شده است.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره اقدامات انجمن برای جلوگیری از این تخلف‌ها و کلاه برداری‌ها اظهار داشت: بر سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی لینک اعتبار سنجی بارگذاری شده است که افراد بعد از خرید بلیت می‌توانند شماره پرواز را وارد سامانه کنند از وجود این پرواز مطمئن شوند.
اسعدی سامانی افزود: در صورتی که برای شماره درج شده پروازی وجود نداشته باشد افراد می‌توانند به سرعت موضوع را به سازمان هواپیمایی گزارش دهند و سازمان هم این تخلف را پیگیری می‌کند تا هزینه بلیت به افراد برگردد و با متخلفان هم برابر قانون برخورد شود.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: با این اعتبار سنجی بلیت هواپیما، در صورت کلاهبرداری‌ها حداقل مردم وقت خود را در فرودگاه تلف نمی‌کنند و علاف نمی‌شوند البته همانطور که گفته شد پیگیری‌ها برای برگشت پول بلیت هم انجام می‌شود.
وی تاکید کرد: توصیه ما به مردم این است که از سایت‌های مجاز و معتبر یا سایت ایرلاین‌ها نسبت به خرید بلیت اقدام کنند و یا از طریق سایت شرکت‌های هواپیمایی از برنامه پروازی اطمینان حاصل کنند چراکه برنامه‌های پروازی منتشر می‌شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *