گزارش ها

یاتا: بهبود تقاضای مسافران در ماه نوامبر متوقف شد

انجمن حمل و نقل بین المللی هوایی ( یاتا ) اعلام کرد که بهبود تقاضای سفرهای هوایی که در تابستان نیمکره شمالی در حال کند شدن بود ، در نوامبر سال ۲۰۲۰ متوقف شد.
درآمد مسافر به کیلومتر (RPK) 70.3٪ نسبت به نوامبر ۲۰۱۹ کاهش داشت. این شاخص برای نوامبر ۵۸.۶٪ کمتر از سطح سال گذشته بود و البته شاخص بار نیز ۲۳ درصد کاهش یافت و به ۵۸٪ رسید .
تقاضای مسافران بین المللی در ماه نوامبر ۸۸.۳ درصد کمتر از نوامبر ۲۰۱۹ بود . کارشناسان ، اروپا را عامل اصلی این رکود می دانند چراکه قفل های جدیدی بر تقاضای سفر زدند . بهبود تقاضای سفرهای داخلی نیز متوقف شد و ترافیک داخلی در ماه نوامبر ۴۱ درصد نسبت به سال قبل کاهش داشت .
مدیر كل یاتا گفت: بهبود نسبی تقاضای سفرهای هوایی در ماه نوامبر متوقف شد. به این دلیل که دولتها با محدودیت های شدیدتر سفر و اقدامات قرنطینه به میدان آمدند. واکسن راه حل طولانی مدت است و آزمایش قبل سفر بهترین راهی است که برای بهبود اقتصادی ایرلاین ها به ذهن می رسد.
میزان ترافیک خطوط هوایی آسیا و اقیانوسیه در ماه نوامبر ۹۵٪ نسبت به سال قبل کاهش یافته و برای پنجمین ماه متوالی از شیب شدید افت ترافیک رنج می برد. شرکت های هواپیمایی اروپایی در ماه نوامبر نسبت به یک سال قبل ۸۷ درصد کاهش ترافیک داشته اند .
شرکت های هواپیمایی خاورمیانه نیز در ماه نوامبر نسبت به سال گذشته ۸۶٪ کاهش داشتند و البته ایرلاین های آمریکای شمالی نیز در ماه نوامبر ۸۳٪ و خطوط هوایی آمریکای لاتین ۷۸.۶٪ کاهش ترافیک را تجربه کردند .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *