ایرلاین ها

بازار لوازم یدکی هواپیما

اندازه بازار جهانی تولید قطعات هواپیما در سال ۲۰۲۱ به ۷۵۴ میلیارد دلار رسید و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۳۰ به ۱۱۳۰ میلیارد دلار رشد کند.
یک بوئینگ ۷۴۷ از شش میلیون قطعه تشکیل شده و ساخت هواپیما از قطعات آن حدود چهار ماه طول می کشد. خرید ؛ انبار داری و تعمیر این قطعات مستلزم یک زنجیره تامین برای ارائه‌دهنده این خدمات است.
هوانوردی تجاری در مسیر رشد قرار دارد و هر سال تعداد مسافران در سفرهای هوایی افزایش می یابد. بنابراین صنعت هوافضا نیاز به توسعه هواپیماهای جدید ، سریع تر و لوکس تر دارد. به همین دلیل هر سازنده هواپیما برای بدست آوردن بخش بزرگتری از بازار با دیگری رقابت می کند.
این صنعت همواره هواپیماهای خود را با بسیاری از لوازم جانبی و خدمات جدید توسعه می دهد تا مسافران سفر بهتری تجربه کنند. برای تحقق این امر، هواپیما باید بازسازی شود یا یک هواپیمای کاملاً جدید ساخته شود. برای این کار، قطعات مختلفی برای پاسخگویی به خواسته‌های عصر جدید مسافران ساخته می‌شود تا صنعت ساخت قطعات هوایی را به جلو براند.
با توجه به تقاضا برای هواپیماهای تجاری، فرآیند سنتی تهیه قطعات یدکی هواپیما می‌تواند طولانی باشد، که منجر به هزینه‌های گزاف و محدودیت‌هایی از جمله انباشت سرمایه خطوط هوایی ‌شود.
هوانوردی به شدت سرمایه بر است و این چالش با حاشیه های ناچیز تشدید می شود و سخت ترین بخش؛ تعمیر و نگهداری هواپیما است. چیزی که همیشه در کانون توجه یک مرکز تعمیر و نگهداری باقی می ماند، دسترسی به قطعات مناسب در زمان مناسب است.
اطمینان از یک زنجیره تامین قطعات بی شمار برای عملکرد روان و موفقیت یک شرکت هواپیمایی بسیار مهم است. هزینه غیرعملیاتی بودن یک هواپیما، که اغلب به دلیل مسائل فنی(AOG) نامیده می شود، می تواند از ۱۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار برای ۱ تا ۲ ساعت زمین گیر شدن متغیر باشد.
نقش تدارکات و تدارکات سنتی
از میان تمام اهداف و دلایل فوق، تدارکات نقش حیاتی در ارائه خدمات MRO ایفا می‌کند و هیچ میانبری از آن وجود ندارد. تدارکات اطمینان می دهد که همه لوازم یدکی هواپیما، ابزارآلات، تجهیزات آزمایش، مواد مصرفی، و تجهیزات پشتیبانی زمینی در دسترس هستند.
کمک هوش مصنوعی
استفاده از هوش مصنوعی در کسب و کار هوایی و دور زدن برخی از چالش ها یک مزیت است. چنین کاربردهایی منجر به ساده‌سازی فرآیندها شده و در نتیجه کارایی و تصمیم‌گیری بهتری به همراه دارد.
علاوه بر این، با داده‌ها و تحلیل‌های سریع، شناسایی و کاهش تاخیرها و خرید با قیمت بهتر، برای خطوط هوایی و عملیات MRO مفید است. برخی از مزایای تدارکات مبتنی بر هوش مصنوعی عبارتند از:
یکپارچه سازی سیستم های تعمیر و نگهداری و مهندسی که منجر به اتوماسیون قطعات به جای تلاش دستی وقت گیر می شود.
منبع یابی در عرض چند دقیقه از صدها تامین کننده با هوش مصنوعی امکان پذیر است، جایی که می توان بهترین معاملات را داشت.
ادغام و تجزیه و تحلیل مظنه ها با هوش مصنوعی که می تواند به طور خودکار بهترین مقایسه و محاسبه را نمایش دهد.
سفارش خرید خودکار از سازندگان تجهیزات اصلی.
ردیابی سفارش ها و کاهش تاخیر از طریق هوش مصنوعی.
پیش بینی بازار را می‌توان از طریق هوش مصنوعی انجام داد و تصویری واضح از روندها ارائه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *