https://www.caomegawatches.com/ cdomegawatches.com https://www.cnomegawatches.com https://www.goomegawatches.com hkomegawatches.com replica omega replica omega watches replica bell and ross businessbellross travelbellross.com bell and ross replica watches replica bell and ross replica bell and ross watch bell and ross replica watches https://www.healthbellross.com/
هواپیماها

خداحافظی با غول های شکمو

بحران کرونا سبب شد تا پرواز با غول های آسمان یعنی بوئینگ ۷۴۷ و ایرباس۳۸۰ به یک خاطره نوستالژیک بدل شود و مسافران هوایی خود را به هواپیماهای کوچک تر عادت دهند . البته برخی کارشناسان هنوز معتقدند که در پسا کرونا این مرغان خفته در آشیانه ، مجددا در آسمان دیده خواهند شد .
کارخانه بوئینگ افتخار دارد تا سال ۲۰۱۴ در مجموع ۱۵۰۰ فروند بوئینگ ۷۴۷ تولید کرده که در کل ۳٫۵ میلیارد مسافر را جابجا کرده است . از این تعداد فقط ۴۸۹ فروند هنوز کار می کنند که بسیاری از آنها باری هستند .
قهرمان فعلی سنگین وزن جهان ایرباس۳۸۰ است که می تواند ۴۶۷ مسافر را حمل کند . با این حال بسیاری از شرکت های هواپیمایی متوجه شده اند که بزرگتر لزوماً بهتر نیست. از زمان اولین پرواز ایرباس۳۸۰ در سال ۲۰۰۵ ، فقط ۲۱۵ هواپیما تحویل شده است که مالک ۹۷ فروند آنها هواپیمایی امارات است .
ایرباس ۳۸۰ با توجه به وزن و پیکربندی چهار موتوره ، سوخت زیادی می سوزاند ، به همین دلیل شرکت های هواپیمایی حتی قبل از کرونا نیز در استفاده از آن تردید داشتند . برای مثال در سال ۲۰۱۷ ، شرکت هواپیمایی سنگاپور چندین فروند آن را بازنشسته کرد یا در سال ۲۰۱۶ کنتاس سفارش ۸ فروند آن را لغو کرد .
برآوردها نشان می دهد که هزینه های عملیاتی استفاده از ایرباس ۳۸۰ بین ۲۶۰۰۰ تا ۲۹۰۰۰ دلار در ساعت است. در مقابل ، یک ساعت پرواز با هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ سری ۸۰۰ که می تواند ۱۶۰-۱۷۵ مسافر را در خود جای دهد و برد آن تقریباً ۲۹۰۰ مایل است ، ۲۱۸۰ دلار است. اگرچه این قیاس حرفه ای نیست ، چون دو هواپیما برای دو ماموریت متفاوت طراحی شده اند ، اما چند درصد از مسافران هوایی واقعا نیاز به پرواز طولانی در جهان دارند ؟

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن