ایرلاین ها

وام دوم به ایرلاین‌ها پس از بررسی صورت‌های مالی

یونس دقیقی‌کیا با اشاره به میزان زیان شرکت‌های هواپیمایی و درخواست وام دوم کرونا اظهار داشت: اغلب شرکت‌ها صورت‌های مالی خود را به سازمان هواپیمایی تحویل داده‌اند و صورت‌های مالی در معاونت حمل و نقل وزارت راه در حال بررسی هستند.
وی با بیان اینکه برخی از شرکت‌های هواپیمایی هم زیان انباشته دارند و هم زیان‌ده هستند، ادامه داد: شرکت‌های هواپیمایی در طول یک سال گذشته هم به دلیل افزایش نرخ ارز و هم کاهش سفر به دلیل شیوع ویروس کرونا و از سوی دیگر الزام به رعایت پروتکل‌های مصوب در ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر محدودیت پذیرش مسافر با ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما دچار زیان شدند.
رییس انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزود: زیان‌ده بودن شرکت ها یک واقعیت است که هم سازمان هواپیمایی و هم وزارت راه و شهرسازی این واقعیت را قبول دارند. طبق برآوردهای انجام شده چند شرکت هواپیمایی در طول این مدت ۲ هزار میلیارد تومان زیان داشتند. البته هنوز برخی از شرکت‌ها صورت مالی خود را ارایه ندادند و این عدد مربوط به چند ایرلاین است.
دقیقی‌کیا درباره موافقت وزارت راه و شهرسازی برای دریافت وام دوم کرونا اظهار داشت: موافقت با ارایه وام دوم کرونا بستگی به نتیجه بررسی صورت‌های مالی شرکت‌های هواپیمایی دارد که معاونت حمل و نقل به زودی در این‌باره نتایج به وزیر راه و شهرسازی اعلام می‌کند.
وی تاکید کرد: در این مدت با وجود کاهش درآمدها و زیان‌دهی شرکت‌ها، هیچ ایرلانی اقدام به تعدیل نیرو نکرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *