https://www.caomegawatches.com/ cdomegawatches.com https://www.cnomegawatches.com https://www.goomegawatches.com hkomegawatches.com replica omega replica omega watches replica bell and ross businessbellross travelbellross.com bell and ross replica watches replica bell and ross replica bell and ross watch bell and ross replica watches https://www.healthbellross.com/
ایرلاین ها

پیکربندی صندلی ها چگونه شکل می گیرد ؟

پیکربندی صندلی هواپیماها بسته به اندازه کابین و نیاز بازار هدف متفاوت است. برای مثال ، کلاس اقتصادی در ایرباس۳۸۰ شکل ۳-۴-۳ است. در همین حال ، کسانی که با هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ سری ۸۰۰ ساوت وست سفر می کنند ، شاهد پیکربندی ۳-۳ هستند. با این حال ، برخی هواپیماها نیز از گذشته طرح ۲-۳ را انتخاب کرده اند.
جت های باریک پیکر به دلیل کوچک بودن کابین به طور طبیعی از ترکیب کمتری برخوردار هستند. باریک پیکر های بوئینگ و ایرباس معمولاً به شکل ۳-۳ پیکربندی می شوند. جت های منطقه ای مانند امبرائر نیز به شکل۱-۲ و حتی برخی توربوپراپ ها به شکل ۱-۱ پیکربندی می شوند .
وقتی به شکل ۲-۳ می رسیم ، هواپیمای داگلاس دی.سی۹ خودنمایی می کند. شرکت دلتا این جت را در دسامبر سال ۱۹۶۵ معرفی کرد و آن را در مسیر شهرهای کوچک و متوسط استفاده کرد. این هواپیما در زمان خود بسیار مفید بود زیرا ۶۰٪ از کل مسافرانی با برد ۸۰۵ کیلومتر را به خوبی جابجا می کرد و این پیکربندی خیلی مقرون به صرفه بود .
هواپیمای مهم دیگری که پیکربندی ۲-۳ را انتخاب کرده است ، سوخو سوپر جت است که در آوریل ۲۰۱۱ معرفی شد. این هواپیمای روسی به طور معمول ظرفیت ۸۷ تا ۹۸ مسافر را فراهم می کند . از خانواده ایرباس که پیکربندی ۲-۳ را انتخاب کرده نیز باید به ایرباس ۲۲۰ اشاره کرد .
تولیدکنندگان و شرکت های هواپیمایی پیکربندی خود را با نیازهای بازار تطبیق می دهند. در پایان باید از ترکیب ۲-۵-۲ نیز یاد کرد که مورد علاقه زوجین و خانواده های پر جمعیت بود .

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن