ایرلاین ها

کمترین تاخیرها در سال ۲۰۲۲

 

بر اساس گزارش مرکز داده پردازی سیریوم که خطوط هوایی را بر اساس ورود به موقع رتبه بندی می کند، دلتا ایرلاینز در سال ۲۰۲۲ قابل اعتمادترین ایرلاین در آمریکای شمالی بود.

سیریوم نتایج بررسی عملکرد به موقع سالانه خود در سال ۲۰۲۲ را برای خطوط هوایی آمریکای شمالی در روز پنجشنبه گذشته منتشر کرد. سیریوم بیش از ۹۹ درصد از پروازها را در آمریکای شمالی تا ۱۵ دسامبر ردیابی کرد، قبل از اینکه طوفان زمستانی باعث ایجاد اختلالات گسترده در پروازهای تعطیلات این ماه شد.

سیریوم اعلام کرد: پروازهای به‌موقع به پروازهایی گفته می‌شود که تا ۱۵ دقیقه پس از ورود برنامه‌ریزی شده فرود آیند. خطوط هوایی دلتا برای دومین سال متوالی مقام اول را کسب کرد و بیش از ۸۴ درصد از ۹۶۰۰۰۰ پرواز آن به موقع رسید.

سیریوم اعلام کرد ۷۲ درصد از ۵ میلیون پرواز در آمریکای شمالی به موقع به مقصد رسیدند. این مرکز علاوه بر دلتا، نه ایرلاین دیگر آمریکای شمالی را رتبه بندی کرد:

آلاسکا ایرلاینز با ۸۱ درصد از ۲۳۱۰۰۰ پرواز رتبه دوم.

یونایتد ایرلاینز با ۸۱ درصد از ۷۵۰۰۰۰ پرواز رتبه سوم.

امریکن ایرلاینز با ۷۹ درصد از یک میلیون پرواز رتبه چهارم .

ساوت وست ایرلاینز با ۷۵ درصد از ۱.۳ میلیون پرواز رتبه پنجم.

فرانتیر ایرلاینز با ۶۹ درصد از ۱۶۲۰۰۰ پرواز رتبه ششم.

جت بلو ایرلاینز با ۶۷ درصد از ۳۲۷۰۰۰ پرواز رتبه هفتم.

آلژیانت ایرلاینز با ۶۶ درصد از ۱۱۱۰۰۰ پرواز رتبه هشتم.

وست جت ایرلاینز با ۶۰ درصد از ۸۹۰۰۰ پرواز رتبه نهم.

ایر کانادا با ۵۵ درصد از ۱۴۳۰۰۰ پرواز رتبه دهم.

اسکات کیز، موسس پروازهای ارزان اسکات گفت که نرخ ورود به موقع بالای ۷۹ درصد را خوب می داند. اوگفت: این ارقام از خطوط هوایی به خطوط هوایی و ماه به ماه متفاوت است. برای مثال درصدهای ورود به موقع در ماه دسامبر در پی طوفان زمستانی به شدت کاهش خواهد یافت.

مسافران هوایی در سال ۲۰۲۲ نیز با تابستان سختی روبرو بودند، به نحوی که خطوط هوایی تعداد زیادی پرواز را لغو کردند و تقریباً یک چهارم پروازها با ۱۵ دقیقه یا بیشتر تأخیر داشتند. عوامل متعددی می تواند در تأخیرها نقش داشته باشد، از جمله  آب و هوا ، برنامه ریزی خطوط هوایی، مسایل فنی و کنترل ترافیک هوایی.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *