گزارش ها

گزارش ایمنی ۲۰۲۱ ایکائو منتشر شد

ایکائو گزارش ایمنی سال ۲۰۲۱ خود را منتشر کرده که تجزیه و تحلیل دقیقی از عملکرد ایمنی جهانی هوانوردی غیرنظامی ارائه می دهد.
نتایج گزارش، کاهش ۹.۸ درصدی نرخ تصادفات جهانی را برای سال گذشته در مقایسه با ۲۰۲۰ نشان می‌دهد که از ۲.۱۴ به ۱.۹۳ در هر میلیون کاهش یافته است.
در همین حال، تلفات در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰معادل ۶۶ درصد کاهش یافته ، اگرچه تعداد تصادفات منجر به تلفات ثابت مانده است.
خوان کارلوس سالازار، دبیرکل ایکائو، گفت: این نتایج بسیار مثبت و دلگرم‌کننده هستند و مجدداً تأیید می‌کنند که حمل‌ونقل هوایی امن‌ترین شیوه حمل‌ونقل حتی در شرایط کنونی جهانی است.
وی افزود : پروازهای تجاری برنامه ریزی شده در سال ۲۰۲۱ تقریباً ۱۱ درصد افزایش یافت، به بیانی میلیون ها پرواز با وجود کمبود منابع و بسیاری از چالش های عملیاتی دیگر که خطوط هوایی و فرودگاه ها با آن مواجه هستند، در امنیت کامل انجام شد.
سالواتوره سیاکیتانو، رئیس شورای ایکائو نیز گفت: عملکرد ایمنی مثبت اکو سیستم هوانوردی به‌عنوان بخشی از توصیه‌های پاسخ به همه‌گیری و بازیابی تعیین‌شده توسط کارگروه هوانوردی شورای ایکائو (CART) در کنفرانس ایکائو مطرح و پذیرفته شد.
گزارش ایمنی همچنین تأکید دارد که ایکائو در پاسخ به روندهای موجود و در حال ظهور، مشارکت نزدیک تری با جامعه هوانوردی بین المللی برای دستیابی به پیشرفت های ایمنی داشته باشد. این تاکید بر بهبود عملکرد ایمنی و کاهش ریسک ایمنی عملیاتی از طریق بهبود استانداردسازی، اجرا و نظارت استوار است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *