ایرلاین ها

اُمیکرون چالش جدید حمل و نقل هوایی

همانطور که ظهور گونه آلفا کووید-۱۹ در اواخر سال ۲۰۲۰ امیدها را برای بهبود ترافیک هوایی در سال جدید کاهش داد، گونه اُمیکرون نیز همان نقش را در پایان سال ۲۰۲۱ ایفا می کند.
تحولات روزهای اخیر نشان می دهد که اُمیکرون تأثیر کوتاه مدت قابل توجهی بر امور مالی خطوط هوایی خواهد داشت زیرا دولت ها محدودیت های مرزی را دوباره شروع کرده اند و مردم باید در برنامه های سفر خود تجدید نظر کنند.
در آسیا، بازارهای بزرگی مانند سنگاپور و تایلند که پیشرو بازگشایی منطقه بودند یک گام به عقب برداشته اند. در آمریکای شمالی نیز، دولت کانادا از شهروندان خواسته تا از سفرهای غیرضروری به خارج از کشور خودداری کنند.
برآوردهای دقیق از تأثیر بالقوه اُمیکرون در اروپا رو به افزایش است. برای مثال، رایان ایر در ۲۲ دسامبر گفت که انتظار دارد ترافیک ماه ژانویه حدود ۶ تا ۷ میلیون مسافر باشد، زیرا ظرفیت این ماه را به یک سوم کاهش داده است. انتظار می رفت این شرکت در ژانویه حدود ۱۰ میلیون مسافر جابجا کند.
البته با کاهش موج اُمیکرون هنوز دلایل محکمی بر این باور وجود دارد که سال ۲۰۲۲ می تواند سالی بهتر از سال ۲۰۲۱ برای صنعت هواپیمایی باشد؛ چراکه :
داده‌های اولیه نشان می‌دهد که واکسن‌های موجود همچنان سطح بالایی از محافظت در برابر کووید-۱۹دارند. این امر نوید بخش آن است که دولت‌ها ممکن است به این سرعت ترمز سفر را نکشند.
از طرفی انتقال پذیری بالاتر این گونه به این معنی است که در هفته های آینده خدمات بهداشتی چالش بزرگتری را تجربه خواهند کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *