ایرلاین ها

درخواست ایرلاین‌هاجهت لغو فاصله‌گذاری اجتماعی در پروازها

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اظهار کرد که ایرلاین‌ها خواستار حذف محدودیت ٦٠ درصدی در پروازهای داخلی هستند تا ضرر و زیان صنعت هوایی تا حدودی کاهش یابد.
مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن ایرلاین‌های کشور گفت: «یاتا» اعلام کرده است که از ابتدای شیوع ویروس کرونا و با جابجایی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون مسافر تنها ۴۴ مورد ابتلا به کرونا در پروازها گزارش شده است یعنی در هر ۲۷ میلیون نفر یک مسافر؛ بر این اساس امکان حذف مصوبه ستاد مبارزه با کرونا وجود خواهد داشت بدون اینکه تهدیدی برای سلامت مسافران باشد.
وی گفت: بر این اساس انتظار ما لغو این محدودیت است تا جابجایی مسافر برای ایرلاین ها صرفه اقتصادی داشته باشد و در عین حال امکان تعدیل قیمت ها هم مشروط به مذاکرات جدید وجود دارد.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه صنعت حمل و نقل کشور بعد از شیوع کرونا آسیب شدیدی دید و متحمل خسارت شده است، گفت: در ۶ ماهه اول امسال بیش از ۴۳ درصد مسافران پروازهای داخلی و ۹۶ درصد مسافران پروازهای خارجی کاهش یافته و بسیاری از هواپیماها به دلیل عدم وجود مسافر زمین‌گیر شدند.
سامانی ادامه داد: در این شرایط اعمال محدودیت استفاده از ۶۰ درصد ظرفیت هواپیماها در پروازها هم بر فشار اقتصادی به ایرلاین ها افزوده است.
وی ادامه داد: تحقیقات علمی و دانشگاهی شرکت‌های سازنده هواپیما و یاتا (انجمن بین المللی شرکت‌های هواپیمایی) بر روی سیستم تهویه هوا در کابین هواپیما و نوع چینش صندلی، حاکی از احتمال بسیار اندک ابتلاء مسافران در هواپیما است.
به گفته دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی هم اکنون همه مسافران در ورودی ترمینال ها مورد تب سنجی قرار می گیرند و قبل از صدور بلیت با سامانه بانک اطلاعاتی مبتلا به کرونا در وزارت بهداشت کنترل می شوند، این قوانین امکان حضور بیمار مبتلا به کرونا در پرواز را کاهش داده است.
گفتنی است در پی درخواست وزارت بهداشت از اول آبان‌ماه، شرکت های هواپیمایی موظف به رعایت ظرفیت ۶۰ درصدی در پروازها شدند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *