هواپیماها

سیکورسکی ۱۰۰ سال نوآوری را جشن می گیرد

صد سال پیش، ایگور سیکورسکی، مهاجر و پیشگام هوانوردی، شرکت مهندسی هوانوردی سیکورسکی را در یک مزرعه در نزدیکی میدان روزولت، در لانگ آیلند نیویورک تأسیس کرد. ایگور با تیم کوچکی از مهندسان، که بسیاری از آنها نیز مهاجرانی بودند که از انقلاب روسیه گریخته بودند، شرکت جدید خود را تأسیس کرد و کار بر روی یک هواپیمای جدید بال ثابت را آغاز کرد.
ایگور در اوایل سال ۱۹۰۸ برای طراحی هلیکوپتر تلاش کرده بود، اما فناوری موتور به اندازه کافی توسعه نیافته بود که روتورکرافتش را قادر به پرواز کند. او این آزمایش را کنار گذاشت، اما از فرصت استفاده کرد و ایده هلیکوپتر خود را در دهه ۱۹۳۰ با رشد فناوری‌های موتور بازبینی کرد.در سال ۱۹۲۹، ایگور شرکت خود را به استراتفورد، کانکتیکات منتقل کرد.
سرگئی سیکورسکی پسر وی گفت: «تا سال ۱۹۳۴ پدر مشغول ساخت کشتی‌های بزرگ پان امریکن، قایق‌های پرنده برای اقیانوس اطلس شمالی و اقیانوس آرام بود.
“در آنجا بود که اولین طرح ها برای آنچه که به VS-300 تبدیل شد ظاهر شد و من هر چند وقت یک بار مخفیانه وارد دفترش می شدم و پدر را در حال محاسبه یا ترسیم اولین هلیکوپتر تماشا می کردم. در ۱۹ مارس ۱۹۳۵ به ایگور شماره ثبت اختراع اعطا شد.
او رویای خود را در ۱۴ سپتامبر ۱۹۳۹ به واقعیت تبدیل کرد، زمانی که اولین هلیکوپتر VS-300 را در حالی که حدود ۱۰ ثانیه از زمین بلند شد، خلبانی کرد. در ۱۴ می ۱۹۴۰ ایگور گواهینامه شماره ۱ خلبانی هلیکوپتر را از ایالت کنتیکت دریافت کرد.
شرکت سیکورسکی در دهه های بعد با هزاران کارمند و ساخت هلیکوپترهایی در سراسر جهان امکان ماموریت های چالش برانگیز و نجات جان انسان ها را داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *