https://www.caomegawatches.com/ cdomegawatches.com https://www.cnomegawatches.com https://www.goomegawatches.com hkomegawatches.com replica omega replica omega watches replica bell and ross businessbellross travelbellross.com bell and ross replica watches replica bell and ross replica bell and ross watch bell and ross replica watches https://www.healthbellross.com/
دیدگاه ها

هاب اند اسپوک یا پوینت تو پوینت؟

ویروس کرونا سبب شد تا بیزنس مدل شرکتهای هواپیمایی مورد توجه مجدد قرار گیرد و بازنگری کارشناسان در مورد آینده شرکتهای هواپیمایی چالش جدیدی را در صنعت ایجاد کند . زمینگیر شدن هواپیماهای پهن پیکر مانند ایرباس ۳۸۰ و بوئینگ ۷۷۷ در پس پاندومی کرونا و کاهش بی سابقه سفرهای هوایی از یک سو و پدیدار شدن نسل جدید هواپیماهای میان برد و مقرون به صرفه مانند دریم لاینر و ایرباس ۳۵۰ این سوال را در ذهن بسیاری از کارشناسان به وجود آورده که بالاخره کدام بیزنس مدل راهگشای اقتصاد هوایی در آینده است ، هاب اند اسپوک یا پوینت تو پوینت؟
امارات ایرلاینز یک نمونه کلاسیک از یک شرکت هواپیمایی هاب اند اسپوک است. این شرکت به دلیل ناوگان عظیم ایرباس ۳۸۰ و بوئینگ ۷۷۷ خود معروف است . این شرکت با بیزنس مدل هاب در سال ۲۰۱۹ یعنی یک سال قبل از کرونا توانست ۵۹٫۶ میلیون مسافر را از دبی به ۱۵۶ فرودگاه جهان منتقل کند .
سر تیم کلارک ، مدیرعامل امارات ، هفته گذشته در یک وبینار شرکت کرد تا از بیزنس مدل خود حرف بزند . وی گفت كه مدل هاب ، به خصوص برای خطوط هوایی دورپرواز مدت مانند امارات ، آینده خوبی دارد و من فکر نمی کنم که زمان این بیزنس مدل برای پروازهای طولانی به پایان رسیده باشد .
در مقابل این دیدگاه ، کارشناسان دیگری هستند که بیزنس مدل پوینت تو پوینت را برای بازیابی اقتصاد هوایی پساکرونا موثرتر می دانند . این گروه معتقدند که ظهور تکنولوژی در هواپیما که به ساخت هواپیماهای میان برد انجامیده ، این شانس را به شرکتهای هواپیمایی می دهد تا اقتصاد خود را بازسازی کنند .
کاهش آسیب های زیست محیطی و مقرون به صرفه بودن هواپیماهای جدید مانند ایرباس ۳۵۰ و دریم لاینر سبب ساز جذب مسافران بیشتر در این بازه زمانی خواهد بود . متیو فایندلی مدیر پاسفیک آویشن در این وبینار معتقد است که شرکتهای هاب و اند اسپوک مجبور به تلاش بیشتری برای بقا خواهند بود .
او بازار ایالات متحده را الگو قرار می دهد که پرشتاب به سوی انتخاب مدل پوینت تو پوینت است . فایندلی می گوید که بسیاری از شرکتهای قدیمی که سالها پیرو مدل هاب بودند نیز مقاصد جدیدی را به مدل پوینت تو پوینت به برنامه خود اضافه کرده اند .
او ادامه می دهد : تحقیقات بازار نشان می دهد که مسافران پس از کرونا در پی سلامتی و رفاه در سفرهای هوایی هستند و تلاش دارند تا از حضور طولانی در مکان های بسته پرهیز کنند . به عبارتی مسافران دوست دارند تا سریع تر به مقصد نهایی خود برسند . بنابراین بیزنس مدل پوینت تو پوینت این امکان را می دهد تا مسافران در زمان کوتاه تر و توقف کمتر در فرودگاه ها سفر کند .

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن