ایرلاین ها

اسعدی سامانی : پرواز زیارتی به نجف نداریم

مقصود اسعدی سامانی  درباره پروازهای ایران به عراق و نجف، اظهار داشت: در حال حاضر دو شرکت هواپیمایی آسمان و قشم ایر به نجف پرواز دارند اما این پروازها زیارتی و برای جابه جایی زوار نیست.
وی افزود: این پروازهای در واقع برای افرادی است که ویزای عراق و تبعیت کشور عراق را داشته باشند؛ البته مسافران این پروازها برای انجام سفر حتما باید تست منفی کرونا داشته باشند و این موضوع برای برای همه مسافران ضروری است.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی تاکید کرد: این پروازها بین تهران و نجف عمدتاً برای انتقال عراقی هایی است که قصد سفر به ایران به دلایلی نظیر درمان و غیره دارند که از طرف کشور عراق برای آنها ویزا صادر می‌شود و این پروازها زیارتی نیست.
اسعدی سامانی اضافه کرد: ویزای عراقی ها برای سفر به ایران از طریق سفارت یا کنسولگری های ایران در کربلا و نجف صادر می شود.
بنابراین یکی از شرایط شرکت های هواپیمایی برای پروازهای نجف ارائه تست منفی کرونا برای مسافران بالای ۱۲ سال است؛ همچنین ارائه ویزای معتبر کاری یا گواهی اقامت از مواردی است که برای انجام این پرواز ضروری است.
همچنین مسافران دارای گذرنامه ایرانی و کارت هویت عراقی مشروط به یکسان بودن همه مندرجات در هر دو کارت امکان سفر به کشور عراق را دارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *