هواپیماها

امسال بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار هواپیما به فروش می رسد

شرکت تجزیه و تحلیل داده های هوانوردی سیریوم تخمین زده که تقریباً ۴۵۲۰۰ هواپیمای مسافربری جدید بین سال های ۲۰۲۳ تا ۲۰۴۲ با ارزش تخمینی ۳.۲ تریلیون دلار تحویل داده خواهد شد. ایرباس و بوئینگ دو شرکت تجاری غالب باقی خواهند ماند و مجموعاً ۸۹ درصد از این هواپیماهای جدید را تحویل خواهند داد.
از این ۴۵۲۰۰ فروند، تقریباً ۷۱ درصد مدل‌های تک راهرو خواهند بود و ۱۶ درصد دیگر را مدل‌های دو راهرو تشکیل می‌دهند. جت های منطقه ای ۶ درصد و هواپیماهای توربوپراپ ۵ درصد را تشکیل می دهند.
راب موریس از سیریوم تاکید کرد: افزایش سطح فعالیت سفارشات در سال ۲۰۲۳ نشان می دهد که چرخه رشد صنعت هواپیمایی در حال یهبود است. همچنین ۲ درصد از این عدد به هواپیماهای باری اختصاص دارد. ضمنا پیش بینی می شود ظرفیت حمل بار در مقایسه با سال ۲۰۲۲ سالانه ۴.۱ درصد رشد کند.
از منظر منطقه‌ای، آسیا همچنان شاهد بالاترین رشد در خطوط هوایی سفارش‌ دهنده خواهد بود و پیش‌بینی می‌ شود چین بالاترین نرخ رشد ظرفیت مسافر (بیش از ۸ درصد) را داشته باشد. سیریوم می‌گوید: این باعث می‌شود که چین به بزرگ‌ترین کشور منطقه برای تحویل، با سهم ۲۴ درصد و بالاتر از سایر کشورهای آسیا-اقیانوسیه قرار گیرد.
انتظار می‌رود خطوط هوایی آمریکای شمالی ۲۰ درصد از این تحویل‌های جدید را به خود اختصاص دهند و پس از آن شرکت‌های هواپیمایی خاورمیانه با ۷ درصد قرار دارند .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *