ایرلاین ها

یاتا : بازگشایی بازار وابسته به اقدامات دولتها است

یاتا گزارش داد که براساس آخرین نظرسنجی خود که در ماه ژوئن انجام شد ، بیشتر مسافران هوایی در مورد ایمنی سفر هوایی اطمینان دارند و از ماسک زدن پشتیبانی می کنند. با این حال ، اکثریت آنها از دردسر پروتکل ها از جمله سردرگمی و عدم اطمینان در مورد قوانین سفر ، شرایط آزمایش و هزینه های بیش از حد آن ناراضی هستند.
در این نظرسنجی که از ۴۷۰۰ مسافر در ۱۱ بازار جهانی انجام شد ، ۸۵ درصد مسافران معتقدند که هواپیماها کاملاً تمیز و ضد عفونی شده اند. در میان کسانی که از ژوئن ۲۰۲۰ نیز سفر کرده اند ، ۸۶ درصد احساس امنیت کامل می کنند، ۸۹ درصد معتقدند اقدامات بهداشتی به خوبی انجام شده و ۹۰ درصد معتقدند که پرسنل شرکت های هواپیمایی در اجرای اقدامات خوب عمل می کنند.
مسافران به شدت از ماسک زدن (۸۳٪) و اجرای دقیق قوانین ماسک (۸۶٪) پشتیبانی می کنند ، اما اکثر آنها معتقدند که نیاز ماسک باید در اسرع وقت پایان یابد.
ویلی والش مدیرکل یاتا گفت : مسافران هوایی اقدامات ایمنی در نظر گرفته شده برای به حداقل رساندن خطر انتقال کرونا در طول سفر هوایی را درک کرده و ارزش آنها را می دانند و تا زمانی که لازم باشد از ادامه این اقدامات حمایت می کنند ، اما نمی خواهند این اقدامات پایدار بمانند. در این بین همه ما باید به قوانین و ایمنی همسفران احترام بگذاریم.
شرکت کنندگان در این نظر سنجی اذعان دارند که قوانین و الزامات مربوط به کرونا بر تمایل آنها به سفر تأثیر می گذارد:
۷۰٪ معتقدند که قوانین بهداشتی را درک می کنند .
۶۷٪ انجام آزمایش ها را یک دردسر می دانند .
۸۹٪ معتقدند دولتها باید واکسیناسیون / گواهینامه آزمایش را استاندارد کنند .
والش افزود: این آمار ها باید زنگ خطری برای دولت ها باشد كه اقدامات بهتری برای آماده سازی مجدد سفرها انجام دهند. تقریباً دو سوم پاسخ دهندگان قصد دارند سفر را از سر بگیرند و دولتها برای جلوگیری از اقدامات طاقت فرسا در فرودگاه ها و کنترل مرزی ، باید موافقت کنند که فرایندهای کاغذی را با راه حل های دیجیتال مانند IATA Travel Pass جایگزین کنند.
از هر ده پاسخ دهنده ۹ نفر، استفاده از یک برنامه تلفن همراه برای ذخیره سازی اعتبار سلامت سفر را دوست دارند و ۸۷ درصد از یک سیستم دیجیتال ایمن برای مدیریت مدارک بهداشتی پشتیبانی می کنند. IATA Travel Pass مسافران را قادر می سازد اطلاعات بهداشتی خود را دریافت ، ذخیره و با دولت و هواپیمایی به اشتراک بگذارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *