ایرلاین ها

یاتا: بهبود ترافیک مسافران در ماه مارس قابل توجه است

یاتا داده های مسافران مارس ۲۰۲۲ را اعلام کرد. این داده ها نشان می دهد بهبود سفرهای هوایی ادامه دارد. تأثیر جنگ در اوکراین بر تقاضای سفرهای هوایی محدود بود، در حالی که تأثیر اٌمیکرون همچنان به بازارهای داخلی آسیا محدود است.
کل ترافیک در مارس ۲۰۲۲ (بر اساس RPK ) 76 درصد نسبت به مارس ۲۰۲۱ افزایش داشت. اگرچه این میزان کمتر از افزایش ۱۱۵.۹ درصدی تقاضای فوریه سالانه نسبت به سال گذشته بود، اما حجم در ماه مارس نزدیک به قبل از سال ۲۰۱۹ بود.
ترافیک داخلی مارس ۲۰۲۲ نسبت به دوره سال قبل ۱۱.۷ درصد افزایش یافته که بسیار کمتر از بهبود ۵۹.۴ درصدی سال به سال ثبت شده در فوریه است. این تا حد زیادی نتیجه قرنطینه های مربوط به اٌمیکرون در چین بود.
شاخصRPKهای بین المللی ۲۸۵.۳ درصد نسبت به مارس ۲۰۲۱ افزایش یافتند که از افزایش ۲۵۹.۲ درصدی تجربه شده در فوریه در مقایسه با دوره سال قبل فراتر رفت. اکثر مناطق عملکرد خود را در مقایسه با ماه قبل افزایش دادند که در راس آنها شرکت های اروپایی بودند.
خطوط هوایی آسیا-اقیانوسیه ۱۹۷.۱ درصد در ترافیک ماه مارس نسبت به مارس ۲۰۲۱ افزایش داشتند که بیش از افزایش ۱۴۶.۵ درصدی ثبت شده در فوریه ۲۰۲۲ در مقایسه با فوریه ۲۰۲۱ است. در حالی که چین و ژاپن برای بازدیدکنندگان خارجی محدودیت دارند، سایر کشورها از جمله کره، نیوزلند، سنگاپور و تایلند. ۷۰.۷ درصد افزایش داشتند.
ترافیک خطوط هوایی خاورمیانه در مارس ۲۴۵.۸ درصد نسبت به مارس ۲۰۲۱ افزایش یافته که در مقایسه با افزایش ۲۱۸.۲ درصدی در فوریه ۲۰۲۲، نسبت به ماه مشابه در سال ۲۰۲۱ بهبود یافته است. ظرفیت مارس نسبت به دوره سال قبل ۹۶.۶ درصد افزایش یافته و ضریب بار نیز افزایش داشته است.
شرکت‌های هواپیمایی آمریکای شمالی در ماه مارس نسبت به دوره ۲۰۲۱، معادل ۲۲۷.۸ درصد افزایش ترافیک را تجربه کردند که نسبت به افزایش ۲۳۷.۳ درصدی در فوریه ۲۰۲۲ نسبت به فوریه ۲۰۲۱ اندکی کاهش داشت.

ترافیک مارس خطوط هوایی آمریکای لاتین در مقایسه با ماه مشابه در سال ۲۰۲۱، معادل ۲۳۹.۹ درصد افزایش یافته که نسبت به افزایش ۲۴۱.۹ درصدی در فوریه ۲۰۲۲ نسبت به فوریه ۲۰۲۱ تغییر چندانی نکرده است.
خطوط هوایی آفریقا در ماه مارس نسبت به سال قبل ۹۱.۸ درصد افزایش داشته که در مقایسه با افزایش ۷۰.۸ درصدی سال به سال ثبت شده در فوریه ۲۰۲۲ نسبت به ماه مشابه در سال ۲۰۲۱ بهبود یافته است. تقاضای سفر هوایی به دلیل نرخ پایین واکسیناسیون در این قاره به چالش کشیده شده است.
ترافیک داخلی چین در ماه مارس در مقایسه با مارس ۲۰۲۱، معادل ۵۹.۱ درصد کاهش داشت که در مقایسه با رشد ۳۲.۸ درصدی سال به سال ثبت شده در فوریه، یک عقبگرد بزرگ بود. این امر به دلیل قرنطینه های شدید و محدودیت های سفر به دنبال گسترش اٌمیکرون در کشور بود.
بهبودی در سفرهای هوایی خبر بسیار خوبی برای اقتصاد جهانی، دوستان و خانواده هایی است که جدایی اجباری آنها پایان یافته و برخی از اقدامات دولت ها به ویژه دولت هلند برای افرادی که امرار معاش آنها وابسته به حمل و نقل هوایی است، مشکلاتی را پدید آورده است .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *